Dohoda 1.díl - Kamila

23.12.2015 17:24
 
Po skončení základnej školy som nastúpil na strednú zdravotnícku školu odbor diplomovaná všeobecná sestra. Pravdu povediac nebol to môj nápad, ale nápad mojej tety, ktorá v tom čase mala na spomínanej škole celkom slušné konexie. Prvý deň v škole naplnil do bodky moje očakávania. Po úvodných ceremóniách nás rozdelili do jednotlivých tried. Hneď po príchode do triedy som okamžite spozoroval mierny rozruch. Áno, rozruch spôsobila moja prítomnosť v čisto dievčenskej triede. Spočiatku som si myslel, že došlo k omylu a preto som sa otočil a rýchlim krokom odobral smerom k dverám, keď som odrazu začul svoje meno. Otočil som sa smerom k tabuli, kde som spozoroval mladú sympatickú ženu, ktorá ako sa neskôr ukázalo bola naša triedna učiteľka. Kamil hádam ste si to nerozmysleli... alebo Vás niečo vystrašilo? Opýtala sa a gestom ruky naznačila aby som sa posadil do lavice pred katedrou. Zahanbený som si okamžite sadol a čakal čo sa bude diať. V tom čase som doslova cítil každý pohľad a bol som presvedčený o tom, že všetko sa točí okolo mňa. Tak ako plynuli dni postupne sme si na seba zvykli a ja ako jediný chalan v triede som sa stal niečím ako triednym talizmanom. Nie všetko však bolo ideálne. Rovnako ako na základnej škole, aj na tejto som začal mať veľké problémy s mojim najneobľúbenejším predmetom a to s chémiou. Tu sa skutočne ukázalo to, ako som základy chémie na základnej škole zanedbal. Prvú nedostatočnú okamžite striedala druhá vzápätí tretia a ja som už bol s toho úplne na prášky. Hodiny doučovania mi dopomohli k tomu že som stál na pol roka na hranici medzi dostatočnou a nedostatočnou, čiže mi reálne hrozilo, že z chémie prepadnem. Plusom pre mňa bol fakt, že ma doučovala priamo triedna učiteľka, ktorá reálne zistila ako beznádejne som na tom s chémiou, ale snažil som sa a tak trošku aj to, že som bol protekčný. V každom prípade o mojom osude mala rozhodnúť ústna odpoveď, kde som musel získať najhoršiu známku dobrú, čiže trojku. Strašne som sa odpovedi bál a úprimne neveril som, že uspejem. Potom to prišlo. Triedna učiteľka nám na začiatku týždňa oznámila, že v piatok sa naša trieda spolu s ešte jednou triedou zúčastní koncertu v divadle, nakoľko sa v škole uskutoční medzinárodná konferencia. Vzápätí dodala niečo v tom zmysle ako: dievčatá opakujem, ide o kultúrne podujatie v divadle, takže rifle a podobné hity sezóny otočím hneď pri vchode s Ačkom, (čiže absenciou). Po tejto poznámke sa všetky baby ako na povel rozosmiali a začali ma bombardovať otázkami typu čo si dám na seba ja, či sa budem ladiť do čierna, či do červena, či mám vhodnú kabelku k lodičkám a kopec iných podobných otázok, čo ma trošku vyvádzalo z miery. Čo som však vôbec nečakal bolo to, že sa na túto hru chytí aj triedna učiteľka. Tá sa iba pousmiala a povedala: No Kamil, nebolo by asi fér, keby som robila v triede výnimky. To už bola iba čerešnička na torte. Na túto poznámku sa už chytili úplne všetky baby. Sme predsa jeden kolektív a pravidla platia pre všetkých bez výnimky zakričala predsedníčka triedy. V tom sa postavila Heňa, to bola asi najkrajšia baba na škole, my sme ju volali Bárbi a zahlásila. Triedna uzatvorme dohodu. Ak sa postaráme o to, aby Kamil prišiel na koncert ako Kamila so všetkým čo k tomu patrí tak, že ju ani sama nespoznáte splníte nám jedno spoločné želanie? Triedna sa vtedy zamyslela a s škodoradostným úsmevom prikývla, no zároveň dodala. Tak, aby som ho ani ja nespoznala, inak by si to niekto mohol zle vyložiť a brať to ako nemiestnu recesiu. Triedna o to sa sama postarám dala za dohodou Bárbi bodku. Vtedy som si vlastne uvedomil, že sa hovorí o mne ale bezo mňa. Ako som sa tak išiel postaviť, že k veci čo to dodám aj ja za rameno ma chytila druhá spolužiačka a trhla so mnou tak, že som si vlastne sadol naspäť na stoličku. Nepokaz to teraz dodala. Hneď nato zazvonil zvonček, ktorý ohlásil koniec hodiny. Ako blesk z jasného neba ma obkolesilo asi 8 báb a začali plánovať celú akciu. Bárbi to mala celé dopredu vymyslené. Plán znel jednoducho. Predstavenie malo začať o 10.00 hod. o 09.30 hod. sme sa mali stretnúť celá trieda pred vchodom do divadla. Vzhľadom k tomu, že Bárbi žila v jednej domácnosti iba s matkou, ktorá do práce odchádzala každé ráno pred šiestou stretnúť sme sa mali práve u nej spolu ešte s troma babami. Kamil ty budeš u mňa presne o 06.00 hod. Kaťa a Maťa prespia u mňa a ty Peťa prídeš hneď ako budeš môcť povedala Bárbi.