Průvodce feminizací - Řasy & řasenka

26.12.2016 16:12
Mít dlouhé přirozené řasy je výhoda, já je bohužel nemám, ale od toho tu je řasenka, která řasy prodlouží. Představte si, jak hezky budete vypadat, až budou vaše řasy dlouhé a hezké. Je to další věc, kterou je důležité umět.
Postup:
1. Seznamte se s typy řasenek a vyberte si, která bude sedět k vašim řasám a příležitosti, kdy ji chcete využít. Existují prodlužující, zahušťující, dlouhotrvající, vyživovací, voděodolné typy řasenek, jejich kombinace a mnoho dalších. Přes den jsou vhodné prodlužující, zatímco v noci do města se hodí zahušťující a dlouhotrvající.
2. Zvolte barvu, která se k vám hodí. Pokud máte blonďaté nebo červené řasy, vyberte hnědou řasenku. Pro tmavé řasy se pro běžný den hodí hnědá barva a černá nebo tmavě hnědá pro výraznější a dramatičtější řasy.
3. Je dobré řasy natočit speciálním kartáčkem. Při složitějším očním makeupu je nejlepší řasenku nanést až na konci.
4. Kartáček z tuby vyndavejte jedním tahem. Pumpováním nasajete hodně vzduchu do nádobky a řasenka by mohla vyschnout a mohly by se tam dostat bakterie.
5. Začněte ze spodní strany horních řas a nanášejte pomalu barvu od kořínků ke konečkům. Vždy držte kartáček rovnoběžně s očním víčkem. Pomalu kartáčkem otáčejte na vršku řas, aby se řasy správně oddělily.
6. Nechte první vrstvu řasenky zaschnout, než nanesete druhou vrstvu stejným způsobem.
7. Použijte hřebínek na oddělení mokrých řas. Přebytečnou řasenku můžete odstranit papírovým kapesníkem.
8. Používejte méně řasenky na dolní řasy. Začněte u okraje spodního víčka a pečlivě pokračujte ke konečkům.
9. Odstraňte všechny zbytky řasenky mimo řasy vatovou tyčinkou namočenou v odličovači na oči.
Tipy:  
Vždy odstraňte makeup před tím, než půjdete spát. Díky tomu budou řasy zdravější a řasenka se nebude moct dostat do očí.  
Naneste řasenku až po nanesení stínů a linek.  
Vyhněte se voděodolným řasenkám, pokud nemáte kvalitní odličovač.  
Než nanesete řasenku, promyslete možnost umělých řas.  
Uživatelé kontaktních čoček by se měli držet voděodolných řasenek, protože déle vydrží a minimalizují možnost, že se dostanou do očí.  
Neškrábněte se štetěčkem do oka.  
Pokud máte světlejší pleť, použijte světlejší odstín řasenky.  
Barva řasenky by se měla hodit k barvě očních linek, ale na večer můžete použít i divočejší barvy jako modrou, červenou nebo dokonce zlatou a stříbrnou.  
Řasenky jsou dostupné pouze v pár odstínech - černá, hnědá, tmavě hnědá a několik dalších speciálních barev  
Řasenka má tendenci vysychat, pokud je vystavena vzduchu, proto ji nenechávejte dlouho otevřenou.  
Řasenku často vyměňujte, asi tak jednou za 3-4 měsíce. Nenechávejte si ji déle než půl roku. Sežeňte takovou řasenku, která nedělá žmolky, a nedrolí se. Ověřte si to ještě než ji použijete na oči.  
Množství nanesené řasenky záleží pouze na Vašem vkusu.